24 maja 2011

Ile waży bagaż sakwiarski?

W ramach przygotowania do wyprawy Camino Grande zważyłem cały swój bagaż, łącznie z sakwami i odzieżą, którą będę miał na sobie. W sumie wyszło 23,5 kg. Na tę masę składają się:
- sakwy: 3096 g
- odzież i obuwie: 6810 g
- torba na kierownicy wraz z zawartością i pozostałe akcesoria na rowerze: 3120g
- sprzęt biwakowy: 4336 g
- elektronika i mapy: 1150 g
- kosmetyki i leki: 2200 g
- narzędzia i części rowerowe: 2394 g
- akcesoria liturgiczne: 566 g
Teraz trzeba pomyśleć nad odchudzaniem bagażu, żeby zejść do 20 kg :)

4 komentarze :

 1. Nie wiem, gdzie komentować, bo na obydwóch blogach piszesz to samo. ;p

  Jeśli chodzi, o ten dwu i pół kilogramowy nadmiar wagi bagażu, to weź pod uwagę trzy rzeczy:

  1) Część ubrań będziesz miał na sobie, więc przed wejściem do samolotu możesz ubrać np. najcięższe buty i kurtkę, to już będzie jakieś pół kilo mniej. W samolocie będzie z resztą hulać klima, więc lepiej ubierz się cieplej, żeby nie zmarznąć. ;)

  2) Pamiętaj, że możesz mieć ze sobą jeszcze bagaż podręczny, którego waga jest chyba nieograniczona - musi on tylko mieć odpowiednie wymiary (nie napiszę ci dokładnie jakie, ale na stronie linii lotniczych lub lotniska, z którego wystartujecie powinieneś znaleźć informację na ten temat). Jeśli w bagażu podręcznym przewiózłbyś np. elektronikę, mapy i kilka ciuchów, to odchudziłbyś bagaż główny o jakieś półtora kilo.

  3) Gdy leci się w grupie, to chyba masę bagażu można liczyć zbiorowo. To znaczy, jeśli będzie was 5 osób, to w sumie wasze bagaże mogą ważyć 100kg - jeśli jeden będzie miał trochę więcej, drugi trochę mniej, to w sumie powinno się to wyrównać. ;)

  pozdrawiam,
  Hołka

  OdpowiedzUsuń
 2. Powrót samolotem to nie problem. Każdy gram będzie odczuwalny podczas podjazdów. Dlatego trzeba zredukować bagaż.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aha, a ja myślałam, że martwisz się o to, czy nie będziesz miał nadbagażu w samolocie i dlatego chcesz zmniejszyć wagę wszystkiego do 20 kg. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o bagaż w samolocie, to jest tak jak pisałaś. Można jeszcze dodać punkt 4) W drodze powrotnej jest się uwolnionym od map, gazu do kuchenki, pieniędzy, jedzenia, kosmetyków i innych rzeczy, które można zostawić po drodze. Choć z drugiej strony dodatkowym bagażem są pamiątki :)

  OdpowiedzUsuń